Saada vihje

12 soovitust ratsavõistluse külastajale

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Eesti Ratsaspordi Liit
Copy
Ratsavõistlust külasta koos sõpradega!
Ratsavõistlust külasta koos sõpradega! Foto: Külli Tedre

Igal aastal peetakse Eestis umbes 130 ratsavõistlust, neist suurem osa suvel. Kõik nad on pealtvaatajatele tasuta (välja arvatud sügisel Saku Suurhallis toimuv Tallinn International Horse Show) ja vaatama tulla võib sinna iga soovija. Kui sul pole olnud varem juhust ratsavõistlust külastada, siis siin väike juhis, mida tasuks vaatama tulles meeles pidada.

  1. Kutsu kaasa kogu pere ja sõbrad, ratsavõistlustel piletit ei küsita ja seltsis on lõbusam!
     
  2. Suvel pane autosse kaasa ka vihmakeep ja istumisalus või matkatool, et tagada endale mugav olemine. Talvel on maneežides üsna jahe, nii et selga tasub panna soojad rõivad.
     
  3. Koerad võib samuti kaasa võtta, kuid nad peaksid olema rihma otsas ja võistluse ajal ei tohi lubada neil  haukuda - see võib võistlevat hobust ehmatada.
     
  4. Parkida tuleks selleks ettenähtud kohta, et hobutreilerid vabalt liikuda saaks ja olulised sissepääsu teed kiirabi/päästeameti jaoks vabaks jääks. Parkimise viidad on võistluspaigas tavaliselt väljas.
     
  5. Võistluspaigas on söögi-joogi ostmise võimalus enamasti olemas, seepärast tasub kaasa võtta sularaha, sest alati pole kaardimakse võimalust.
     
  6. Võistlusele võib plaksutades kaasa elada, kuid sportlaste soorituse ajal on tavaks, et platsil valitseb vaikus.
     
  7. Suuremad huvilised võivad uurida, kus jagatakse stardijärjekordi. Sinna saab ära märkida karistuspunktide arvu ja parkuuri läbimise aja – nii saab võistluse käigust paremini aimu. Pliiats peaks sel juhul kindlasti endal kaasas olema.
     
  8. Soovitav on liikuda vaid publikule mõeldud alas, nii on teie turvalisus kindlalt tagatud.
     
  9. Hobused meelitavad silitama ja patsutama, kuid soovitav on ohutust silmas pidades võõrast hobust mitte ilma omaniku loata katsuma minna.
     
  10. Võõrastele hobustele on ilma omaniku loata ka maiustuste ja muu söödava andmine keelatud. Sporthobustel on sageli oma kindel menüü ja range söötmiskord, et hoida nende tervist. NB! Õunad pole hobusele sobiv toit!
     
  11. Kui lähete võistluspaigas olevat talli külastama, siis tasub meelde jätta, et tallis peab käituma vaikselt ja rahulikult ning kehtivad samad soovitused hobuste silitamise ja söötmise osas.
     
  12. Ära unusta kaasa võtmast fotoaparaati või videokaamerat, sest kõik toredad elamused tuleb ju mälestuseks jäädvustada, kuid pea meeles, et välguga pildistamine pole lubatud!

Ja veel: kui vajad abi või nõu, siis võitlustel on alati toimetamas vabatahtlikud abilised, kelle poole võib julgelt oma murega pöörduda!

Ratsaliidul on veebis olemas võistluskalender, kust saab näha, millises paigas ja mis võistlus toimub. Uudista kalendrit SIIT

Kohtumiseni võistlustel!

Tagasi üles