Eesti U16 koondis alistas mulluse Euroopa meistri ja jäi A-divisjoni püsima

Korvpall.
Korvpall. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Poolas Radomis toimuval poiste U16 A-divisjoni EMil alistas Eesti täna ellujäämismängus mulluse sama vanuseklassi Euroopa meistri Bosnia ja Hertsegoviina 85:59 ning jäi kõrgemasse divisjoni püsima.

Avaveerandi järel oli seis 17:17 viigis, poolajaks oli Eesti edu 43:30. Kolmandal veerandajal tegi Eesti võimsa 21:5 vahespurdi ja nii saadi ette koguni 64:35. Kokkuvõttes võitsid Eesti poisid kohtumise seisuga 85:59.

Meie koondise resultatiivseimana viskas Henri Drell 16 silma, Karl-Kristjan Karpin lisas 15 silma ja Mikk Jurkatamm panustas 14 punktiga.

A-divisjonist langesid välja Bosnia ja Hertsegoviina, Poola ja Kreeka. Finaalis mängivad Hispaania-Leedu, pronksile Türgi-Horvaatia.