Baruto asub MMA-võitlejana jahtima maineka turniiri võitu

Baruto (sinistes pükstes) alustas vabavõitluskarjääri võidukalt.

FOTO: МАТЧ

Eelmisel aastal MMA-võitlejana enda debüüdi teinud endine sumomaadleja Baruto tuleb sel alal teistkordselt ringi juba järgmisel nädalal, kui ta paneb oma võimed proovile 25. septembril Tokyos Saitama Super Arenal.

RIZINi poolt korraldataval turniiril on esmalt kavas kaheksandikfinaalid. Baruto esimeseks vastaseks on Jaapani vabavõitleja Kazuyuki Fujita. 45-aastane kogenud võitleja on seni pidanud 26 MMA-matši ja võitnud neist 15. Fujita on 183 cm pikk ja kaalub 114 kg. 31-aastase Baruto ainus matš toimus eelmise aasta 31. detsembril, kus ta alistas vanameister Peter Aertsi.

Matši võitja saab taas ringi tulla 29. detsembril peetavas veerandfinaalis. Sel kuupäeval on kavas ka poolfinaalid. Turniiri finaal peetakse 31. detsembril samuti Saitamas.

25. septembril kohtuvad kaheksandikfinaalides veel Teodoras Aukstuolis (Leedu, 9-3) – Szymon Bajor (Poola, 15-6); Amir Aliakbari (Iraan, 2-0) – Joao Almeida (Brasiilia, 4-1); Jiri Prochazka (Tšehhi, 17-3-1) – Mark Tanois (Liibanon, 4-1); Karl Albrektsson (Rootsi, 5-0) – Valentin Moldavski (Venemaa, 3-0); Mirko Filipovic (Horvaatia 31-11-2) – Hyun Man Myung (Lõuna-Korea, 3-2).

Kui kuus veerandfinalisti selgitatakse 25. septembril, siis otse veerandfinaali on juba pääsenud Brasiilia legend Wanderlei Silva. Teisena otse kaheksa parema sekka pääseva võitleja nimi ei ole veel selge. Veerandfinaalide paaride loosimine toimub 26. septembril.

Kaheksandikfinaalides on igas matšis kavas kaks viie minuti pikkust raundi. Viigilise seisu korral peetakse viie minuti pikkune lisaaeg.

Tagasi üles