92-aastane Läti poliitik jooksis oma esimese maratoni

Endine Läti parlamendisaadik, Visvaldis Lācis sai eile hakkama uskumatu saavutusega läbides elu esimese maratoni 92-aasta vanusena.  Lācis läbis 42,195 km pikkuse distantsi Valmiera maratonil vaheldumisi joostes ja kõndides ning lõpetas tulemusega 8.13.51.

Sportlik vanahärra startis kaks tundi enne võistluse ametlikku starti koos teda jalgrattal saatva kohtunikuga. Võistluse üldvõitjaks ja Läti meistriks maratonis tuli Valmieras Anatoliju Macuku tulemusega 2.28.31, vahendab Marathon1000.com.

Eesti vanim maratoonar on tänaseks 83-aastane Benno Viirandi, kelle tulemus SEB Tallinna maratonil oli 7.16.50.

Visvaldis Lācis on olnud poliitikas aktiivne kaheksakümnendate lõpust alates. 2005.a. valiti Lācis Roheliste partei nimekirjas Läti parlamenti, viis aastat hiljem ka Euroopa Parlamendi liikmeks.  Poliitilise tegevuse kõrvalt on ta kirjutanud enam kui 10 raamatut Läti ajaloost ja poliitikast.