Nädalavahetusel Kalev/Cramo alistanud Rapla oli raskustes teise liiga meeskonnaga

Aivar Kuusmaa (keskel) juhendamas Rapla pallureid.
Aivar Kuusmaa (keskel) juhendamas Rapla pallureid. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpalli karikavõistluste 1/8-finaalis kohtusid täna meistriliigas mängiv AVIS Rapla ja teises liigas osalev KK Viimsi/Kesklinna KK.

Kuna Viimsi võistkond mängib Raplast mitu liigat madalamal, said nad enne avavilet visata kolmepunktiviskeid, millest saadi kirja 24:0 edu. Avaveerandi lõpuks oli Rapla kaotamas seisuga 18:40, poolajaks oldi taga endiselt kindlalt, kui tablool oli seis 40:63. Kolmanda veerandaja lõpuks olid külalised endiselt juhtimas, kui Rapla oli taga 68:82.

Viimasel otsustaval veerandajal tegi Rapla, kes alles nädalavahetusel võitis meistriliiga avamängus valitsevat Eesti meistrit BC Kalev/Cramot, hea vahespurdi veerandaja alguses, kuid midagi kergelt siiski ei saadud ja lõpuks vormistati võit seisuga 101:94.

Raskustes olnud Rapla parimana viskas 27 punkti Sven Kaldre, Viimsi suurimaks skoorijaks oli 25 silmaga Kristjan Evart.

Sama paari kordusmäng peetakse järgmisel pühapäeval Viimsis, veerandfinaalis tuleb paari võitjale vastu Kalev/Cramo.