Horse Show avapäeva põhisõidu võitis Rein Pill hobusel A Brok

Eesti Ratsaspordi Liit
Rein Pill ja A Brok.
Rein Pill ja A Brok. Foto: Celin Lannusalu

Tallinn International Horse Show esimese võistluspäeva peaala, kiirusparkuuri kõrgusel kuni 140 cm võitis kodupubliku rõõmuks Rein Pill hobusega A Brok.

Teise koha võttis Leedu esindaja Matas Petraitis ratsul Dorena Z ning kolmanda venelanna Natalia Simonia hobusega Gardemarin.

Võitja Rein Pill jäi oma sõiduga rahule. „Tegime rajal küll paar apsakat, 3. ja 6. takistuse juures, kuid sõit õnnestus puhtalt lõpetada ja kiireima ajaga. Olen väga rahul,“ kommenteeris Pill, kes lähebhobusega A Brok starti ka homses 145 cm parkuuris ning pühapäevases grand prix sõidus.

Põhisõidule eelnenud  kahefaasilises parkuuris kõrgusel 130 sentimeetrit oli edukaim Kullo Kender hobusel Astrid L. Teise koha saavutas Leedu sportlane Matas Petraitis hobusega Dorena Z.  Kolmandaks tuli samuti Leedut esindanud Andrius Petrovas hobusel Centrino.

Noorhobuste klassis, kus võisteldi kõrgusel 125/130 sentimeetrit, tuli kogu esikolmik Eestisse. Sõidu tulemusena kuulutati parimaks takistussõidu noorhobuseks Gunnar Klettenbergi juhitud Fisina G. Teise koha saavutas Hanno Ellermanni ratsastatud Jacoba Stud Famosa. Kolmandaks tuli Cinta, kellega sõitis Paul Richard Argus.

Noorte ratsanike kahefaasilises sõidus kõrgusel kuni 125 sentimeetrit saavutas võidu soomlanna Anne Penttinen Kemppi. Teisele kohale sõitis end Leedu sportlane Monika Valuntaite ratsul Life Is Life. Kolmandaks tulid Eestit esindanud Stefani Sabrodin ja Peperoni.

Päeva teise ala, milleks oli rahvuslik avatud klassi sõit kõrgusel 120 sentimeetrit, saavutas esikoha Siim Sinijärv hobusel Leandra. Hommikuse poniklassi sõidu kõrgusel 110 sentimeetrit võitis Anett Pajur ponil Macho.

Reede õhtuse võistlusprogrammi lõpetas showala kostüümratsutamine, mille võitsid Pamela Anderson alias Linda Randpere ja Michael Knight alias Paul Argus.

Tallinn International Horse Show jätkub ka homme ja ülehomme. Pühapäeval peetakse sündmuse raames maailmakarika etappp takistussõidus.

Võistluse ülekannet näeb kõikidel päeval ka Postimehes.