Tšehhi ja Suurbritannia boikoteerivad Venemaal toimuvat laskesuusatamise MK-etappi

Gabriela Koukalova.

FOTO: Petr David Josek/AP

Tšehhi ja Suurbritannia laskesuusatamise koondised boikoteerivad 9.-12. märtsil Venemaal Tjumenis toimuvat MK-etappi.

Mõlema riigi otsus on ajendatud viimati avalikkuse ette toodud Richard McLareni dopinguraportist, kus selgus, et enam kui tuhat Venemaa sportlast olid aastatel 2011-2015 seotud riikliku dopinguprogrammiga. Raport seab kahtluse alla 31 Venemaa laskesuusataja aususe.

Tšehhi alaliidu juht Jiri Hamza kinnitas, et nemad Tjumenisse ei sõida ning tal on raske uskuda, et MK-etapp üldse sellises kohas toimuda saab. Lisaks kutsus ta üles võtma Venemaalt ära 2021. aasta MMi korraldusõigust. Hamza väljaütlemine tähendab ühtlasi ka seda, et Tjumenis ei võistle Gabriela Koukalova.

Suurbritannia alaliidu teates vihjatakse muuhulgas sellele, et eriti inetud on olnud Venemaa sportlaste raportile järgnenud kommentaarid. «Meie otsuse taga on ajupestud, väärat pilti andvad ja ebaausad kommentaarid selle kohta, nagu oleks McLareni raporti taga poliitika, mitte sport,» teatavad nad.

Norra alaliit on teatanud, et kui raportis kõlanud Venemaa sportlastele karistust ei määrata, siis boikoteerivad etappi ka nemad.

Rahvusvaheline Laskesuusatamise Föderatsioon peaks täna teatama, kas ja milliseid sanktsioone kahtluse saanud venelaste peal kasutatakse.

Loe ka neid

Tagasi üles