P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koolisõitja Grete Püvi alustas Nizzas hooaega hea tulemusega

Eesti Ratsaspordi Liit
Koolisõitja Grete Püvi alustas Nizzas hooaega hea tulemusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Grete Püvi ja Axel
Grete Püvi ja Axel Foto: Erakogu

Koolisõitja Grete Püvi alustas tänavust hooaega Prantsuse Rivieras Nizzas peetud CDI3* tasemega rahvusvahelisel koolisõiduvõistlusel, kus saavutas hobusega Axel kõrgeid kohti ja Aleandroga lohutussõidu võidu.

Püvi alustas võistlemist 17. veebruaril Grand Prix skeemiga, kus saavutas Axeliga 67,560%, millega jõuti rohkem kui 20 osalejaga võistlusel 6. auhinnalisele kohale. Järgmisel päeval tehti Axeliga Grand Prix Special’is veelgi parem tulemus, 69,188%, mis andis kokkuvõttes kõrge 3. koha. Mõlemas võistlusklassis tuli esimeseks itaallanna Norma Paoli hobusel Equitago Zandor, saades GP-skeemis 70,540% ja GP Special’is 71,196%.

Pühapäeval toimus lohutussõit Grand Prix tasemel, kus Püvil ja Aleandrol õnnestus noppida esikoht tulemusega 68,700%.

Sportlase sõnul jäi ta mõlema hobuse tulemustega igati rahule. „See oli hooaja esimene võistlus ning  Axeli ja minu esimene rahvusvaheline Grand Prix. GP-skeemi sõitsime rahulikumalt ja galopis tulid sisse mõned vead. GP-Special'is lisasin powerit. Nüüd on vaja veel üleminekud sujuvamaks lihvida,“ sõnas sportlane.

Püvi lausus, et ka Aleandro on teinud suure edasimineku ja temaga sõites on tunda, et tegu juba kogenuma GP  hobusega. „Aleandro näitas head piaffeed ja passaaži ning oli üldse väga hea. Olen mõlema hobusega väga rahul.“

Ta lisas, et saab olema väga raske otsustada, kummaga minna EM-ile.

Nizza tulemused

Märksõnad
Tagasi üles