Kaks isiklikku rekordit teinud Saluri sai USAs kolmanda koha

Karl Robert Saluri Rio olümpial.
Karl Robert Saluri Rio olümpial. Foto: Tairo Lutter / Postimees

USAs Georgia ülikoolis õppiv ja treeniv mitmevõistleja Karl Robert Saluri osales sel nädalavahetusel USA ülikoolide kagukonverentsi (SEC) meistrivõistlustel Nashville'is. Eestlane kogus seitsmevõistluses 5731 punkti ning saavutas kolmanda koha.

60 meetri jooksus sai Saluri ajaga 6,96 kolmanda koha, kaugushüppes teenis 7.60ga (isiklik rekord - toim) alavõidu, kuulitõukes sai kirja 14.27, kõrgushüppes ületas 1.82, 60 meetri tõkkejooksus kordas isiklikku rekordit 8,30, teivashüppes ületas kõrguse 4.50 ning jooksis 1000 meetrit ajaga 2.45,18.

Võistluse võitis Saluri ülikoolikaaslane Devon Williams, kes ületas ainsana 6000 punkti piiri, saades kirja 6047 punkti. Teise koha hõivas 5851 punkti kogunud Lindon Victor.

Teistest eestlastest sai Markus Leemet kokkuvõttes 5434 punktiga 7. koha, Rauno Liitmäe lõpetas 5296 punktiga, mis andis tulemuseks 10. koha. Kokku võttis võistlusest osa 16 sportlast.