Kreek jätkas Prantsusmaal heas hoos

Ardo Kreek.
Ardo Kreek. Foto: Fabienne Ponin

Prantsusmaa võrkpalli meistrisarjas näitab stabiilselt kõrgtaset Ardo Kreek, kes tegi hea esituse ka möödunud laupäeval.

Pariisi klubi kohtus laupäeval Nantes´iga, kui pealinlased Nantes-Rezele kaks punkti loovutasid. Pariislased kaotasid koduväljakul 2:3 (22:25, 25:23, 25:21, 22:25, 20:22). Otsustavas geimis juhiti seejuures nii 10:7 kui 12:10. Kreek tõi 15 punkti, sellest kümme rünnakul (62%) ja neli blokis. Enne matši oli Pariisil tabelis 16 punkti rohkem kui Nantes´il, kohtumise lõpuks jäi sellest alles 14. Neli vooru enne põhiturniiri lõppu on Pariis 33 punktiga neljas ja Nantes hoiab kümnendat positsiooni, vahendas volley.ee.

Tabelijuht Montpellier (42 punkti) tegi tuule alla Toulouse´ile (26 punkti ja seitsmes) numbritega 3:0 (25:18, 31:29, 25:17). Timo Tammemaa mängis kahes geimis, tuues kaks punkti rünnakul ja ühe pallingul. Veel väiksem oli Andri Aganitsa (Poitiersi Stade Poitevin) saak. Üks rünnaku- ja üks servipunkt Poitiers´ kaotusmängus Nice´iga seisuks 0:3 (18:25, 10:25, 21:25). Poitiers on 25 punktiga tabelis kaheksas, lähima jälitajana on Arago de Sète´il 21 punkti

Esiliigas võitis Rennes võõrsil St Nazaire´i 3:1 (25:19, 27:29, 25:23, 25:23). Rahvusmeeskonna sidemängija Kert Toobal tõi kaks punkti rünnakul, ühe blokis ja servil. Liigat juhivad vaheldumisi Tourcoing ja Rennes. Hetkeseisuga on Tourcoingul 41 punkti, Rennes´il 40, ent mäng varuks.

Mida lähemale veerandfinaalidele, seda enam punkte korjab Saint-Raphaëli üks põhiründajaid Anna Kajalina. Viimati õnnestus 3:2 (20:25, 28:30, 25:16, 25:15, 15:12) põlvili suruda Pariisi St Cloud. Kajalinakogus 17 (+11) punkti, 21-st ründelöögist jäi pall maha kümnel korral (48%). Lisaks paugutas diagonaalründaja koguni seitse (!) ässa. Sarjas viimane on nelja punktiga Terville´i Florange naiskond. Nädalavahetusel kaotati 0:3 (21:25, 16:25, 18:25) liiga liider Mulhouse´ile (46 p). Polina Pitou ei mänginud, Eliise Hollas tõi neli punkti. Valitsev meister Saint-Raphaël on sarjas 26 punktiga seitsmes.