EMi kolmas päev: paku tabamisega hädas olnud Balta sai finaalis viienda koha (1)

Mariel Gregor
Ksenija Balta Belgradis.
Ksenija Balta Belgradis. Foto: Thomas Windestam/DECA Text och Bild

Belgradis toimuval kergejõustiku sise-EMil saavutas Ksenija Balta naiste kaugushüppes 5. koha. Balta oli võistluse käigus hädas paku tabamisega ning oma parima tulemuse 6.79 sai ta kirja viiendal katsel.

Kuldmedali võitis naiste kaugushüppes serblanna Ivana Španovic 7.24ga.

Naiste kaugushüppe finaali tulemused:

1. Ivana Španovic (Serbia) 7.24

2. Lorraine Ugen (Suurbritannia) 6.97

3. Claudia Salman-Rath (Saksamaa) 6.94

4. Darja Klišina (sõltumatu võistleja) 6.84

5. Ksenija Balta (Eesti) 6.79

Pühapäeval jätkus ka meeste seitsmevõistlus, mis lõppes prantslase Kevin Mayeri võiduga. Mayer kogus parimana 6479 punkti. Ainsa eestlasena kõik alad läbinud Kristjan Rosenberg lõpetas jõuproovi 5846 punkti ja 11. kohaga. Viimase ala eel oli Rosenberg veel 7. positsioonil, kuid 1000 m aeg 2.54,25 langetas eestlast kokkuvõttes kõvasti.

11. Kristjan Rosenberg (Eesti) 5846

Postimees on Belgradis kohal ning toob võistluse käigu ning sportlaste kommentaarid lugejateni.

Laupäev EMil:

Eilsel eelvõistlusel hüppas Balta juba teisel katsel 6.67 ja kindlustas koha finaalis.

Meeste seitsmevõistluses lõpetas Rosenberg esimese päeva alavõiduga kõrgushüppes ja on üldarvestuses viiendal kohal. Rosenberg sai 60 meetri jooksus kirja aja 7,04 ja kaugushüppes jäi tema tulemuseks 7.06. Kuulitõukes sai ta kirja isiklikku rekordit tähistava 14.08 ja kolme ala järel oli eestlasel koos 2429 silma, millega ta hoidis 12. kohta. Kõrgushüppes sai Rosenberg aga 2.13 ületamisega alavõidu. See oli tema isikliku tippmargi kordamine. Punkte on tal koos 3354. Liider on prantslane Kevin Mayer 3571 punktiga, teine hispaanlane Jorge Urena 3446 ja kolmas tšehh Adam Sebastian Helcelet 3392 silmaga.

Parema jala reielihase vigastusega kimpus olnud Uibo sai küll tulemuse kirja 60 meetri jooksus (7,35), kuid kaugushüppes enam lõpuni võistelda ei suutnud ja katkestas kahe ala järel.

Võistluse eel:

Uibo ega Rosenberg pole varem seitsmevõistluses tiitlivõistlusel osalenud. Uibo isiklik on 6044 silma, Rosenbergil 5986 punkti. Uibo pole sel alal sisetingimustes üldse võistelnud, Rosenbergi isiklik on pärit veebruaris Tallinnas toimunud rahvusvaheliselt mitmevõistluselt.

Ksenija Balta hakkab kvalifikatsioonis kaheksa finaalikoha eest võitlema 17 naisega. Balta on isiklike rekordite võrdluses EMil viies naine ja ainus, kes pole sel hooajal varem teadlikult kaugushüppes võistelnud. Balta isiklik on 6.87.