Oliver Venno sai magusa võidu eelmise koduklubi üle

Oliver Venno (number 11)
Oliver Venno (number 11) Foto: Tairo Lutter

Eesti võrkpallikoondislase Oliver Venno jaoks oli tänane Türgi kõrgliiga mäng Ankara Ziraat Bankasi vastu tavapärasest mõnevõrra erilisem, sest tegemist on eestlase eelmise koduklubiga. Suurepärase etteaste teinud Venno aitas linnarivaalide vastasseisus Maliye Milli Piyango kolme võidupunktini.

Koduväljakul turniiritabelis enne tänast kõrgemal paiknenud Ziraat Bankasit võõrustanud Maliye Milli Piyango asus esimese geimi 25:22 ja teise 25:23 paremusega mängu 2:0 juhtima. Kui käimasoleval hooajal on mitmel korral sellest seisust kolm järgmist geimi kaotatud, siis seekord õnnestus kõik perfektselt. Kolmas geim 25:21 tulemusega koduvõistkonnale ja kogu mäng seega 3:0 (22, 23, 21), vahendas volley.ee.

Jätkualt heas hoos olev Venno panustas võitu 18 punkti, jäädes seejuures 13-ga plussi. Mõlemad näitajad olid ka mängu parimad. Eesti koondislane saab igati rahule jääda enda tegutsemisega rünnakul, kus õnnestus 59-protsendilise efektiivsuse juures koguda 16 punkti. Lisaks panustas eestlane võitu kaks pallinguässa. Eelmisel hooajal Vennost silmapaistvamalt esinenud ja eestlase enamasti pingile jätnud rootslane Marcus Nilsson tõi Bankasile seitse punkti.

Tänase võiduga turniiritabelis kolm kohta tõusnud Maliye Milli Piyango möödus teistehulgas ka Bankasist, võttes sisse teise positsiooni. Siiski võib eestlase koduklubi tänaste ülejäänud 20. vooru vastasseisudega langeda kolmandaks. Kaks vooru enne põhiturniiri lõppu hoiab Venno 440 punktiga individuaalses edetabelis kindlat esikohta.