Eesti meeslaskesuusatajad kindlustasid olümpiale viis kohta

Siim Kaasik
Rene Zahkna.
Rene Zahkna. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Laskesuusatamise MK-etapil Holmenkollenis võitis meeste sprindidistantsi puhtalt lasknud norralane Johannes Thingnes Bø, teiseks tuli prantslane Martin Fourcade (1; +13,6) ning kolmandaks venelane Anton Šipulin (0; +21,3).

Eestlaste parimana sai Rene Zahkna 72. koha (0; +2.40,9). Roland Lessing lõpetas võistluse 81. kohaga (3; +2.55,9) ning Kauri Kõiv sai 87. koha (3; +3.05,2). Kokku lõpetas võistluse 107 sportlast.

Ühtlasi kindlustas Eesti endale tänase sprindietapiga tuleva aasta olümpiamängudele viis kohta. IBU Rahvuste karika edetabelis lõpetas Eesti 19. kohaga, meie ette jäi Rumeenia ning taha Soome. Rahvuste karika esimesed 20 riiki saavad olümpiale saata viis sportlast, kelle vahel jagatakse ära neli stardikohta.