Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kes on kes Rakvere meeskonnas ja mis värk nende saarlastega on?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Rakvere Võrkpalliklubi ridades kannavad põhiraskust mehed, kes on suurematest klubidest välja praagitud. | FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Äsja Eesti võrkpallitaeva helendama löönud Rakvere Võrkpalliklubis kannavad põhirolli enamjaolt väga kogenud mehed, kes on suurematest klubidest välja praagitud ja elavad peale spordi ka töömehe elu. Postimees palus peatreener Urmas Talil iseloomustada kaheksat põhimängijat. Neist neli – Siim Põlluäär, vennad Alari ja Kevin Saar, Andris Õunpuu – on saarlased, kes on Eesti võrkpallis omaette nähtus ja keda jagub igasse siinsesse klubisse.

Siim Põlluäär

Vanus 27, pikkus 197 cm

Positsioon: diagonaalründaja

Peatreeneri kommentaar

«Põllukas on alati olnud väga professionaalse suhtumisega. Nii iseenda kui ka teiste suhtes. Alati kompromissitu võitleja ja hea eeskuju noorematele. Kui vaja, läheb ka läbi seina. Et eelmine hooaeg jäi tal vigastuse tõttu poolikuks, oli rohkelt motivatsiooni näidata, mida ta suudab. Nüüdseks on ta näidanud, et on tagasi mängus. Väga hea meel on tema üle ja Põlluka rolli selles meeskonnas on raske üle hinnata. Ega teda oleks muidu ka kapteniks valitud. Inimesena on ta... noh, saarlane ja kõike ei näe, mis tema sees toimub. Naljad on ka veidi imelikud, saarlaste naljad, millest mina tihti aru ei saa. Aga nüüd olen nendega juba leppinud.»

Romet Priimägi

Vanus 37, pikkus 201 cm

Positsioon: temporündaja

Peatreeneri kommentaar

«Tema on minu mäletamist mööda vähemalt kaks korda tossud varna riputanud. Nüüd alustas jälle. Vanus on juba selline, et on raske vajalikku sportlikku vormi tõusta ja seda ka hoida. Ta ise teab kõige paremini, kui palju vaeva ta pidi nägema ja kui palju kaalul käima, et jõuda sellesse seisu, kus ta praegu on. Aga lõppenud nädalavahetusel tegi ta küll kõik, mis võimalik ja mida meeskond vajas. Üldiselt on vana kooli mees, kui vaja, ütleb ka noorematele, kui need millegi vastu eksivad. Suur lobamokk ei ole. Kuulab treenerit ja paneb kuuldu kõrva taha. Mängust saab hästi aru.»

Kevin Saar

Vanus 22, pikkus 190 cm

Positsioon: nurgaründaja

Peatreeneri kommentaar

«Ärimees! (Saarel on oma firma, mis tegeleb autopesu ja rehvivahetusega – toim) Kevin on noorema generatsiooni mängumees ehk tihti läheb jutt ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Mänguks keskendumine on seetõttu vahel problemaatiline. Sellega tuleb tegeleda, mis kahe kõrva vahel toimub. Potentsiaali on kõvasti ja antud on talle palju, nüüd tuleb tööd teha, et ülemine korrus alumist osa õigesti juhiks. Inimesena üks tiimi suuremaid pullimehi koos oma noorema venna Alariga. Need kaks hoiavad oma saarlaste huumoriga meeleolu üleval. Huumorisoon pole umbe läinud ja oskab ka iseenda üle nalja visata. Elu on tema jaoks fun ja ta lähtub mõtteviisist, et muretsema ei pea millegi pärast. Oskaks ise ka nii!»

Alari Saar

Vanus 20, pikkus 174 cm

Positsioon: libero

Peatreeneri kommentaar

«Nagu välk ja pauk. Väga emotsionaalne ja paras naaskel, keda on nooremana trennidest välja visatud. Endine jalgpallur, kes alustas võrkpalliga üsna hilja. Seetõttu pole veel mängust väga hea arusaamine. Vanema vennaga pidevalt trennis karvupidi koos. Mängudelgi käib neil omavahel pidev arutelu. Aga eks nad teineteist ergutavad ja torgivad, see on edasiviiv jõud.»

Andris Õunpuu

Vanus 33, pikkus 194

Positsioon: universaal

Peatreeneri kommentaar

«Raudvara, saarlane. Eelmisel aastal oli tal juba Rakveres suurem roll, on oma universaalsusega palju aidanud. Kui vaja, mängib liberona, kui vaja, nurgas, kui vaja, diagonaalis. Ülivajalik mees, kes isegi siis, kui palju mänguaega ei saa, aitab palju. Vorm on töö ja väikese lapse kõrvalt praegu nagu on, aga ta tahab kasulik olla ja on ka. On võrkpalli köögipoolt näinud eri meeskondades ja jagab mängu. Meeskonnas vajalik lüli nooremate ja vanemate saarlaste vahel, keegi peab ju neid saarlasi kuidagi haldama. Inimesena nagu säraküünal! Läheb kergesti põlema.»

Tanel Uusküla

Vanus 25, pikkus 194 cm

Positsioon: nurgaründaja

Peatreeneri kommentaar

«Oli vahepealsetel aastatel tervisega hädas, aga nüüd on tagasi võrkpalli juures. Üle-eelmisel aastal otsis Rainer Vassiljev ta üles ja tõi Selverisse «kasti» seisma. Seal tuli tal mänguisu tagasi ja tahtis platsile ka pääseda ning tuli Rakverre. Hea universaal, kel on hea blokk ja hea vastuvõtt. Tema mängulised näitajad on alati pigem plussis kui miinuses. Füüsis jätab praegu soovida nagu mitmel teisel. Meeskonnas naljahammas ja meie IT-mees, kes teeb võõrsil mängudest veebis ülekandeid.»

Kaupo Kivisild

Vanus 29, pikkus 203 cm

Positsioon: temporündaja

Peatreeneri kommentaar

«Mängib oma koha hästi välja. Sel hooajal pole klapp sidemängijaga nii hea kui eelmisel, ent teeb oma ära. Temagi on töömees ning töö ja spordi jagamine on raske, kuid nädalavahetuseks suudab töömõtted peast visata. Vanuselt juba pigem isake, aga ta on hea kuulaja. Välja ütleb asju siis, kui karikas päris täis saab ja üle ajama hakkab. Siis annab teada, mida asjast arvab.»

Kristjan Jürima

Vanus 32, pikkus 194 cm

Positsioon: nurgaründaja

Peatreeneri kommentaar

«Jürka... No mis ma ütlen, kasutan tema enda sõnu ehk «15 aastat juba seda mängu mänginud, üht-teist teab juba ka». Balti liiga finaalturniiril kasutasin teda liberona ja see päästis meid palju. Tema aitas neutraliseerida planeerivaid serve nii Tartu kui ka Pärnu vastu. Tema enesekindlus ja rahulikkus mängisid nädalavahetusel suurt rolli. Pärit on ta Pärnust ja eks Pärnu mehed on pullimehed, nii on ka Jürka paras pullimees.»

Artis Caics

Vanus 31, pikkus 190 cm

Positsioon: sidemängija

Peatreeneri kommentaar

«Meie ainus leegionär, lätlane, keda teab kogu Eesti võrkpallipublik. Tõeline proff kuubis. Kvaliteeti on palju, aga vanus tiksub peale ja seetõttu teeb väga palju lisavaeva, et vormis püsida. Alati teeb enne ja pärast trenne veel lisa, teab, mida peab tegema ja mida temalt oodatakse. Noorematele eeskujuks, kuidas asju ajada. Arvamusliider. Temaga arutan alati asjad läbi, meeskonna aju. Vabal ajal pereinimene, kes püüab Riias elava perega veeta niipalju aega koos kui võimalik.»

Tagasi üles