Tiidrek Nurme sai USA-s hooaja tippmargiga teise koha

Tiidrek Nurme Rio olümpia maratonil.
Tiidrek Nurme Rio olümpia maratonil. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Kaheaastase vahaaja järel taas staadionijooksu ette võtnud Tiidrek Nurme võistles Eesti aja järgi täna öösel Ameerika Ühendriikides San Franciscos State Distance Carnival võistlusel 5000 m distantsil, kus sai kõige tugevamas jooksus teise koha ajaga 13.55,49, mis on Eesti tänavuse hooaja tippmark.

Kokku peeti 5000 m distantsil kaheksa jooksu, Nurme võistles neist esimeses. Viimase ringi alguses asus Nurme viiendal positsioonil. «Lõpuspurdil sain tunda seda, mida staadionimehed sageli tunnevad – kõrget laktaati,» kirjutas Nurme oma blogis. Koguni kümme meest jooksid kiiremini, kui varasem võistluste rekord 14.03,14. «Eks naelikutega staadionil joosta kehale natuke võõras ole. Esimese koha kaotasin kiirele staadionimehele,» lisas Nurme. Jooksu võitis Kyle Medina ajaga 13.54,87, vahendas jooksuportaal.ee.

13. aprillil võistleb Tiidrek Nurme Mt. SAC võistlusel 10 000 m jooksus. «Kui esimene võistlus oli juurdeviiv, siis teine saab olema täideviiv. Igatsen isiklikku rekordit,» märkis Nurme. Kahe võistluse vahelise aja veedab ta Colorados, treener Mark Mischi juures.