Venno koduklubi kaotas matšpallilt veerandfinaalseeria avamängu

Oliver Venno Eesti koondise särgis.
Oliver Venno Eesti koondise särgis. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti võrkpallikoondislase Oliver Venno koduklubi Ankara Maliye Milli Piyango pidi Türgi kõrgliiga esimeses veerandfinaalmängus leppima valusa kaotusega, omades otsustavas viiendas geimis ka matšpalli. Venno oli 24 punktiga koduklubi resultatiivseim.

Võõrsil mänginud Maliye Milli Piyango pääses 2015. aasta Türgi meistri Izmiri Arkas Spori vastu geimidega 2:1 juhtima, kuid kahes järgnevas tunnistati vastase ülekaalu, mis andis koduvõistkonnale 3:2 (-24, 12, -23, 23, 18) võidu. Seejuures omas põhiturniiril viiendaks tulnud Maliye Milli Piyango viiendas geimis 18:17 seisul ka üht matšpalli, kuid kolm järgmist punkti kuulusid põhiturniiri neljandale Arkas Sporile, vahendas volley.ee.

Kaotajate resultatiivseimaks tõusnud Venno 24-st punktist 21 tulid rünnakul (42%), üks blokis ja kaks pallingul. Pluss-miinus arvestuses jäi eestlane plussi kolmeteistkümnega. 42 punktiga oli võitjate poolel pidurdamatus hoos Kuuba koondises mänginud Michael Sanchez.

Samad meeskonnad kohtuvad kahe võiduni peetavas veerandfinaalseerias uuesti pühapäeval Maliye Milli Piyango koduväljakul.