Eesti noorte hokikoondis alistas lisaajal Lõuna-Korea

Jäähoki.
Jäähoki. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti U18 noortekoondis alistas Gangneungis toimuval MMi II divisjoni A-grupi turniiril võõrustaja Lõuna-Korea lisaajal 4:3 (0:1, 2:0, 1:2, 1:0).

Eesti jäi avakolmandikul kiiresti kaotusseisu, ent läksid teisel perioodil Artemi Aleksandrovi ja Kristofer Jõgi tabamustest 2:1 juhtima. Viimase kolmandiku keskel õnnestus Lõuna-Koreal viigistada, veidi hiljem tegi Aleksandrov arvulisest vähemusest 3:2.

Peoperemehed suutsid vaid 49 enne normaalaja lõpusireeni taas viigistada ning mäng läks lisaajale, mille saatuse otsustas Morten Arantez Jürgensi ülekaalust visatud värav, kui tabloo näitas mänguajaks 62:53.

Eesti koondise väravasuul tõrjus meeskonna parimaks valitud Christopher-Kullervo Jõgi 34 vastaste pealeviset. Eesti koondis tegi Lõuna-Korea vastu 37 pealeviset.

Teistes tänastes mängudes alistas turniiri liider Rumeenia Suurbritannia 4:2 ning Leedu Horvaatia 5:1.

Võidule vaatamata püsib Eesti kuue punktiga neljandal kohal, ettepoole jäävad Rumeenia 10, Leedu 8 ja Lõuna-Korea 7 punktiga. Suurbritannial on viiendana 4 ning Horvaatial kuuendana 1 punkt.

Laupäeval kohtuvad turniiri viimastes mängudes Suurbritannia - Horvaatia (algus Eesti aja järgi kell 6.00), Leedu - Eesti (10.30) ning Lõuna-Korea - Rumeenia (15.00). Vaatamata viimase mängu tulemusele on Eesti koondis kindlustanud järgmiseks aastaks koha samas divisjonis.