Kas Atletico saab lõpuks revanši?

FOTO: Carl Recine/Scanpix

Madridi Atletico pidi mullu finaalis tunnistama Madridi Reali paremust, kuid tänavu on neil võimalus tiitlikaitsja konkurentsist lülitada poolfinaalis.

JALGPALL. Neljandat aastat järjest lähevad Meistrite liiga otsustavas faasis omavahel kokku Madridi Real ja nende linnarivaal Atletico. Seni pole Real vääratanud ja on kahel korral ka liiga tiitli koju viinud. Kas tänavu suudab Atletico lõpuks needuse murda ja oma suure venna üle mängida?

Eile toimunud Meistrite liiga poolfinaalpaaride loosimises tõmmati loosikausist kõigepealt välja Reali nimi, mis tähendab, et 2. mail peetavas avamängus minnakse vastamisi Reali koduplatsil Santiago Bernabeul. Kaks Madridi meeskonda on alates 2014. aastast Meistrite liigas korduvalt kohtunud ja statistika on selgelt Reali kasuks. Nimelt läksid Real ja Atletico omavahel kokku ka 2014. aasta finaalis, mille võitis Real seisuga 4:1. Järgmisel hooajal sattusid meeskonnad üksteise vastu mängima juba veerandfinaalis ning siis jäi Atletico alla napilt 0:1. Mullu olid kaks Hispaania tiimi koos finaalis ning penaltiseeria abil otsustatud matši võitis taas Real.

«Meid ootab ees kaks rasket mängu,» kommenteeris loosimise tulemust endine Atletico mängumees Clemente Villaverde, kes on praegu ametis klubi direktorina. «Meie fännid ja mängijad on kaks hiljutist finaali üle elanud ja kõik teavad, mida sinnajõudmine meilt nõuab – palju tööd. Loodetavasti suudame Vicente Calderoni (Atletico kodustaadion, mis läheb tänavuse hooaja järel lammutamisele – toim) väärikalt puhkusele saata,» lisas Villaverde.

«Teame üksteist hästi. Oleme õnnelikud, et oleme finaalist vaid ühe sammu kaugusel, aga see on ka kõige raskem samm,» rääkis Reali direktor Emilio Butragueño. «Atletico on heas vormis, aga seda oleme ka meie. Tulevad intensiivsed mängud.»

Kui nelja parema hulka jõudnud kaks Hispaania meeskonda kohtuvad omavahel, siis teises poolfinaalpaaris lähevad vastamisi Monaco ja Juventus. Meistrite liiga otsustavas faasis on varem kohtutud kahel korral: 1997.–1998 aasta poolfinaalis ning 2014.–2015. aasta poolfinaalis. Mõlemal korral pääses edasi Juventus, kes mängis viimati Meistrite liiga finaalis just 2014.–2015. aastal, kuid siis jäädi 1:3 alla Barcelonale.

«Mängisime Monacoga kaks aastat tagasi ja mäletan kaht väga rasket mängu – olen kindel, et sel aastal on samamoodi,» kommenteeris loosi Juventuse asepresident Pavel Nedved. «Arvan, et nad on nüüd veel ohtlikumad, sest nad on noored, tugevad ja elujõulised ning mängivad head jalgpalli. Samas on ka Juve palju muutunud, sest meie tiim on nüüd enesekindlam. Näen mängijate silmist, et nad on valmis lõpuni minema,» lisas Nedved, kes tundus loosiga igati rahul olevat.

Monaco saadik Ludovic Giuly arvas omakorda, et sel tasemel poleks nagunii lihtsat vastast oodata olnud. «Me pidime ju nagunii kellegi vastaseks saama!» teatas Giuly. «Meil on võimalus, sest kahe mängu jooksul võib kõike juhtuda. Võime küll veidi autsaiderid olla, aga meil on Euroopa tasemel kogemust ja oleme ikkagi suur meeskond,» lisas Giuly.

Peale Meistrite liiga poolfinaalide loositi eile poolfinaalpaarid ka Euroopa liigas, kus Ajax kohtub Lyoniga ning Celta de Vigo vastaseks on Manchester United.

KAST

Meistrite liiga poolfinaalpaarid

Madridi Real – Madridi Atletico

2. mai, 10. mai

Monaco – Juventus

3. mai, 9. mai

Tagasi üles