Kurbas jahtus maha, aga Rootsi liiga finaal on ühe võidu kaugusel

Ats Kuldkepp
Tanel Kurbas Eesti koondise särgis.
Tanel Kurbas Eesti koondise särgis. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti korvpallikoondislase Tanel Kurbase koduklubi Södertälje Kings alistas Rootsi kõrgliiga poolfinaalseeria viiendas kohtumises võõrsil Norrköppingi Dolphinsi  65:60 ja läks nelja võiduni peetavat seeriat 3:2 juhtima.

Södertälje pööras matši enda kasuks viimase viie minutiga, kui 52:55 kaotusseis pöörati viiepunktiliseks võiduks.

Kui kahes eelnevas mängus viskas Kurbas vastavalt 21 ja 24 punkti, siis täna piirdus eestlane kolme silmaga. 31 minuti jooksul ei suutnud ta tabada ühtegi viiest kahepunktiüritusest, viiest kaugviskest läbis rõnga üks. Lisaks kolmele punktile võttis Kurbas maha kaks lauapalli, andis kolm resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike.

Södertälje resultatiivseim oli Thomas Massamba 29 punktiga, temalt ka 9 lauapalli. Norrköppingile tõid Joakim Kjellböm, Mikael Lindquist ja Cole Darling 13 silma.

Seeria kuues mäng peetakse neljapäeval Södertäljes.