Kontaveit võttis revanši ning pääses Roomas põhitabelisse!

Silver Tabo
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Tairo Lutter

Eesti naiste esireket Anett Kontaveit (WTA 66.) pääses 2,7 miljoni USA dollari suuruse auhinnafondiga Rooma tenniseturniiril põhitabelisse, kui võitis otsustavas kohtumises kolumbialanna Mariana Duque-Marino (WTA 98.). 3:6, 6:2, 7:5. Võidu teeb eriti magusaks asjaolu, et Kolumbia esindajaga läks eestlanna vastamisi ka eelmisel nädalal Madridi tenniseturniiri samas faasis ning siis pidi Kontaveit tunnistama Duque-Marino 3:6, 3:6 paremust.

21-aastane Kontaveit alustas küll tänast vastasseisu geimivõiduga, kuid leidis end peagi 1:3 kaotusseisust. Ehkki eestlanna sai veel kätte kaks geimivõitu, kuulus avasett kindlalt 6:3 Duque-Marinole. Seevastu teises setis oli Kontaveit justkui ümbersündinud, minnes 4:1 ette ning saades lõpuks 6:2 võidu, mistõttu läks kohtumine otsustavasse kolmandasse geimi.

Viimane vaatus käis n-ö viimase piirini, millest suutis lõpuks 7:5 võiduga väljuda Kontaveit. Seega jõudis eestlanna pärast kaks tundi ja neli minutit kestnud kohtumist mainekal Rooma tenniseturniiril põhitabelisse.

Kontaveit võitis eile toimunud kvalifikatsooni avaringis slovakitari Jana Cepelova (WTA 86.) numbritega 6:2, 4:6, 6:1. Kohtumine kestis kaks tundi ja kolm minutit, mille jooksul lõi 21-aastane eestlanna viis serviässa, Cepelova aga mitte ühtegi. Samas tegi Kontaveit 12 topeltviga vastase kuue vastu.

27-aastane Kolumbia esindaja Duque-Marino sai kvalifikatsiooni esimeses ringis seevastu kahes setis 7:6 (7:4) 7:5 jagu venelannast Natalia Vihhjantsevast (WTA 70.).

Kontaveit soovib kindlasti kuus aastat vanema Duque-Marino vastu saada revanši, kuna eelmisel nädalal jäi eestlanna Madridi tenniseturniiri kvalifikatsiooni teises ringis 3:6, 3:6 talle alla.