Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Soome jäähokimeeskond tähistab Šveitsile visatud väravat.
Soome jäähokimeeskond tähistab Šveitsile visatud väravat. Foto: Petr David Josek/AP/Scanpix

Jäähoki MMi A-alagrupi ülitähtis kohtumine Šveits – Soome sai lahenduse alles lisaajal. Kiiresti 0:2 kaotusseisu jäänud Soome võitis 3:2 ja astus sellega suure sammu veerandfinaali pääsemise suunas.

Šveits asus 11. minutiks tänu Fabrice Herzogi ja Joel Genazzi väravatele 2:0 juhtima, mille peale vahetas Soome väravavahti. Joonas Korpisalu asemel asus puurisuule Harri Sateri. Käik osutus hiilgavaks, sest enam ei pidanud Soome võrgust korjama ainsatki litrit. Avakolmandiku lõpus vähendas Juuso Hietanen kaotusseisu minimaalseks ja viimasel perioodil viskas Mikko Rantanen arvulisest ülekaalust viigivärava.

Lisaajal viis Soome võidule Valtteri Filppula osav sooritus, kui mängitud oli 62.24. Soome asub nüüd A-alagrupis neljandal kohal ja võib veerandfinaalist välja jääda vaid siis, kui kaotab viimases matšis Kanadale ning Norra kogub matšidest Kanada ja Valgevenega vähemalt neli punkti. Kui Soome kaotab Kanadale lisaajal, peab Norra koguma vähemalt viis punkti.

A-alagrupi tabeliseis: Kanada 13 punkti (5 mängust), Tšehhi 13 (6), Šveits 12 (6), Soome 11 (6), Norra 8 (5), Prantsusmaa 7 (6), Valgevene 4 (6), Sloveenia 1 (6).

B-alagrupi õhtuses mängus alistas Rootsi 4:2 Taani. B-alagrupi tabeliseis: USA 15 (6), Venemaa 14 (5), Rootsi 13 (6), Läti 9 (5), Saksamaa 9 (6), Taani 4 (6), Slovakkia 4 (6), Itaalia 1 (6).