Siim Kaasik
Kelly Olynyk (41) ja Isaiah Thomas (4).
Kelly Olynyk (41) ja Isaiah Thomas (4). Foto: Charles Krupa/AP

Korvpalliliigas NBA alistas Boston Celtics idakonverentsi poolfinaalseeria seitsmendas mängus Washington Wizardsi 115:105 ning jõudis 4:3 seeriavõiduga idakonverentsi finaali, kus neid ootab ees Cleveland Cavaliers.

Bostoni kangelaseks tõusis neljandal veerandil kolme ja poole minutiga 12 punkti visanud Kelly Olynyk, kokku jäi tema arvele 26 punkti. Võitjate resultatiivseim oli aga 29 punkti visanud Isaiah Thomas. Lisaks andis Thomas ka 12 korvisöötu. Kaotajate parim oli Bradley Beal 38 punktiga.

Boston jõudis esimest korda pärast 2012. aastat idakonverentsi finaali. Seeria avakohtumine Clevelandiga peetakse kolmapäeval.

Boston on kroonitud NBA meistriks 17 korral, idakonverentsi tiitel on võidetud 21 korral.