Siim Kaasik

Soome jäähokikoondis alistas MMi veerandfinaalis USA 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) ning jõudis poolfinaali, kus tuleb neile vastaseks kas Šveits või Rootsi.

Kohtumise esimene värav sündis teise perioodi avaminutitel. Ülekaalus mänginud soomlaste värava viskas Mikko Rantanen. Järgmise värava viskasid soomlased mängu 47. minutil, autoriks Joonas Kemppainen.

Soomlased viskasid mängu jooksul peale 20, ameeriklased 23 korda. Soomlaste väravavaht tegi 23, ameeriklaste oma 18 tõrjet.

Teises veerandfinaalis alistas Venemaa 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) Tšehhi. Venelaste väravad viskasid Dmitri Orlov, Nikita Kutšerov ja Artjom Panarin. Venemaa mängib poolfinaalis kas Kanada või Saksamaaga.

Venemaa sooritas mängu jooksul 26 pealeviset ning Tšehhi 27 pealeviset. Venemaa väravavaht tegi 27, Tšehhi oma 23 tõrjet.