Pittsburgh Penguins

Jäähokiliiga NHLi finaalseeriat juhib 2:0 Pittsburgh Penguins. Möödunud ööl alistati seeria teises mängus Nashville Predators 4:1.

Predators läks kohtumist küll rootslase Pontus Abergi väravast avakolmandikul 1:0 juhtima, kuid kolm ja pool minutit hiljem suutis Jake Guentzel seisu 1:1 viigistada.

Mängu teisel kolmandikul väravaid ei sündinud, kuid otsustavat faasi alustas selgelt paremini Penguins. Kui viimast kolmandikku oli mängitud kõigest kümme sekundit, viskas on teise värava Guentzel. Kolm minutit hiljem oli täpne Scott Wilson ning omakorda 15 sekundit hiljem viis Jevgeni Malkin Penguinsi juba 4:1 juhtima.

Kuigi skoor on ühepoolne, ei tulnud võit Penguinsile sugugi kergelt. Viiest ülekaalust ei lahendatud ühtegi resultatiivselt, sealjuures ei saanud Penguinsi suured staarid Sidney Crosby ega Malkin 40 minutiga kirja ühtegi pealeviset.

Ka pealeviskeid tegi mängu jooksul rohkem kaotajameeskond – 38:27. Penguinsi väravavaht Matt Murray näitas aga klassi ning tegi 37 tõrjet.

Penguins on alates 1939. aastast järjekorras 46. meeskond, kes on suutnud finaalmängu 2:0 juhtima minna. Selline edu on maha mängitud vaid kümnel protsendil juhtudest. Finaalseeria peetakse nelja võiduni.