Hamilton soovis Vetteliga kakelda, kuid nüüd tahab viimane rahulikult rääkida

Lewis Hamilton (vasakul) ja Sebastian Vettel.

FOTO: James Moy/James Moy Photography/PA Images/Scanpix

Aserbaidžaani vormel-1 etapil läks Lewis Hamiltoni ja Sebastian Vetteli vahel tuliseks nii rajal kui ka hiljem raja kõrval. Nüüd soovib Vettel konkurendiga asju rahulikult arutada. Mäletatavasti oli Hamilton veel pühapäeval valmis asju ka rusikatega lahendama.

«Mul ei ole temaga probleemi,» teatas Vettel nüüd Autospordile. «Austan teda sõitjana. Arvan, et nüüd on õige aeg omavahel asjad selgeks rääkida. Teen seda ja seejärel saame edasi liikuda.»

«Olen valmis kõik asjad selgeks rääkida, kuigi ma arvan, et tegelikult ei olegi väga palju vaja rääkida,» lisas ta veel.

Mis Aserbaidžaanis juhtus?

Bakuu tänavarajal peetud Aserbaidžaani vormel-1 etapi skandaalseim moment leidis aset turvaauto taga sõites, osalisteks MM-sarja kaks esimest meest Sebastian Vettel ja Lewis Hamilton.

Ees sõitnud Hamilton võttis ühe vasakkurvi järel hoo nii maha, et Vettel ei suutnud autot pidama saada ja sõitis Mercedesele tagant otsa. Toimunust ärritunud sakslane ei jätnud asja nii, vaid sõitis seejärel Hamiltoni auto kõrvale, tegi rooliga kerge jõnksu paremale ja rammis Mercedest ka küljelt.

Kummagi mehe auto tõsisemalt viga ei saanud, lõpuks tuldi üle finišijoone neljanda ja viiendana. Kohtunikud määrasid Vettelile teo eest kümnesekundilise seisa-sõida boksiläbimise karistuse, Hamilton pääses sanktsioonideta. Kuna aga tema autol oli logisema hakanud peatugi, käskisid kohtunikud selle boksis korralikult kinnitada ning plaaniväline visiit mehaanikute juurde röövis nii palju aega, et tagasi rajale jõudis britt sakslase järel.

Mida ütles Hamilton võistluse järel?

«Arvan, et see pole lihtsalt sõitjale sobilik käitumine. See on ohtlik ja sellise asja eest kümnesekundiline karistus määrata... Rohkemat pole mul mõtet öelda,» sõnas Hamilton pärast ruudulipu langemist Sky Sportsile.

«Mingit pidurite kontrollimist ei olnud. Häbilugu, et ta sõidab teisele sõitjale lihtsalt otsa ja pääseb nii kergelt. Arvan, et ta tegi endale täna häbi. Kui ta tahab tõestada, et on mees, tehku seda väljaspool autot, näost näkku. Mõelda, et nii käitub maailmameister... ja lapsed vaatavad,» lisas britt.

Mida ütles võistluse järel Vettel?

«Midagi ju ei juhtunud. Ta kontrollis, kas mu pidurid on korras. Mida muud ma oleks pidanud tegema? Kindlasti ei käitunud ta meelega nii, aga see oli vale liigutus. Minu auto sai viga ja tema auto võinuks ka saada. Paar aastat tagasi korraldas ta Hiinas turvaauto taga midagi samasugust, aga päris nii ei peaks need asjad käima,» esitles sakslane samuti Sky Sportsiga rääkides oma nägemust.

MM-sarja üldseis Aserbaidžaani etapi järel:

  1. Sebastian Vettel 153 punkti
  2. Lewis Hamilton 139
  3. Valtteri Bottas 111
  4. Daniel Ricciardo 92
  5. Kimi Räikkönen 73
  6. Max Verstappen 45
Tagasi üles
Back