Kommentaar: kas Rally Estonia suudaks asendada MM-kalendris Poolat?

Punaste siltidega märgitud keelualad on rallil raja äärde märgitud põhjusega, nagu näitab Ott Tänaku laupäevane eksimus. Poolas oli aga näha, kuidas mitmed pealtvaatajaid neid rämedalt eirasid.

FOTO: Ekraanitõmmis

Kolme ERC sarjas veedetud aastaga (2014–16) tõestas Rally Estonia, et eestlased oskavad korraldada absoluutset tippvõistlust, mis ei jää vaatamata meie riigi väiksusele alla ühelegi maailma tipprallile. Ainus variant minna paremaks ja suuremaks on pürgida kohale MM-kalendris. Kas see võimalus on reaalne? Jah. Praktiline? Kaheldav.

Tellijale Tellijale

Poola ralli pakkus kohale sõitnud Eesti rallifännidele ohtralt emotsioone, algul positiivseid, hiljem kahjuks negatiivseid. Korraliku soorituse tegid ka meie poolehoidjad ise, kes toetasid Ott Tänakut ja Martin Järveoja valjusti, aga mis rallispordi puhul vast kõige olulisem – turvaliselt. Kahjuks ei saa sama öelda kohalike rallihuviliste kohta.

Reedel jäi Poolas ära Chmielewo kiiruskatse teine läbimine, sest pealtvaatajad ei allunud rajajulgestajate juhistele. Laupäevahommikused katsed algasid üha suureneva viivitusega, sest raja ääres seisnud inimesed vastasid korraldustele pahase porinaga, et miks nende rahulikku istumist segatakse.

Tagasi üles