Kergejõustikujuht ei suuda lubada dopingust puhast MMi

IAAFi president Sebastian Coe.

FOTO: LEONHARD FOEGER/REUTERS/Scanpix

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu IAAFi president Sebastian Coe ei suuda lubada, et Londoni maailmameistrivõistlused dopingust täielikult puhtad oleksid.

«Inimesed otsivad alati võimalust petta,» tõdes Coe BBC-le, kinnitades samal ajal, et petturite tabamine on Londonis kindlasti palju efektiivsem kui varasemalt.

«Meil on tehnoloogia, mis aitab meil palju spetsiifilisemalt erinevatele dopinguainetele jälile jõuda. Tahaksin teile öelda, et tulevikus on sport dopinguvaba. Teeme selleks kõik, kuid teame, et alati on mõned inimesed, kes petavad,» jätkas Coe.

Kuigi Venemaa kergejõustiklastel on jätkuvalt Venemaa lipu all võistlemine keelatud, on IAAF väljastanud erilubasid. Viimati vaatas IAAFi dopingukontroll üle 61 juhtumit, millest 53 taotlust lükati tagasi. Kaheksa taotlust said aga rohelise tule, kuna need vastasid «erandlikele kriteeriumidele».

Sel aastal on IAAF lükanud tagasi 109 ning heaks kiitnud 47 Venemaa kergejõustiklase taotlust. Viimati said heakskiitvast otsusest teada Ilja Ivanjuk (kõrgushüpe), Sergei Litvinov (vasaraheide), Alena Lutkovskaja (teivashüpe), Daniil Lissenko (kõrgushüpe), Sofia Palkina (vasaraheide), Valeri Pronkin (vasaraheide), Vladislav Saraikin (kiirkäimine) ja Jekaterina Sokolenko (3000 meetri takistusjooks).

Mäletatavasti kehtestas IAAF mullu võistluskeelu kõigile Venemaa sportlastele pärast seda, kui sai ilmseks idanaabri spordisüsteemis dopingu üldlevinud tarvitamine. Keeld kehtib, kuni pole piisavalt tõestust, et riigi dopinguprobleem on lahendatud. Seniks saavad Vene sportlased rahvusvahelistel võistlustel startida vaid eriloa alusel, mille IAAF annab juhul, kui on veendutud, et atleedid on dopingust puutumata.

Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30
Ülekanded Uudised Ajakava
Tagasi üles