Kris Ilves
Gianluigi Buffon tähistas juubelimängu penaltitõrjega.
Gianluigi Buffon tähistas juubelimängu penaltitõrjega. Foto: LaPresse/Fabio Ferrari/LaPresse

Eile õhtul peeti Itaalia kõrgliigas uue hooaja avakohtumised: võidurõõmu maitsesid valitsev meisterklubi Torino Juventus ja mullu kolmanda koha saavutanud Napoli.

Juventus sai koduväljakul kolmeväravalise võidu Cagliari üle. Tiitlikaitsja haaras juhtohjad 12. minutil, kui võrku sahistas Mario Mandžukic. Külalistel oli 39. minutil suurepärane võimalus mänguseis viigistada, kuid Diego Fariase penalti tõrjus 620. Serie A matši pidanud Gianluigi Buffon. Kusjuures penaltiviga määrati videokohtuniku otsusel.

Avapoolaja esimesel lisaminutil suurendas Juventuse eduseisu Paulo Dybala. Lõppskoori 3:0 vormistas möödunud hooajal 24 liigaväravat löönud Gonzalo Higuain 66. minutil.

Kohtumise tipphetked (Buffoni penaltitõrje alates 1.00):

Napoli võitis võõral väljakul Hellas Veronat 3:1. Kümmekond minutit enne mängu lõppu teenis Napoli kaitsja Elseid Hysaj vastase sikutamise eest otse punase kaardi. Tema põhjustatud vea eest määras peakohtunik 11 meetri karistuslöögi, millest sündis Verona auvärav.