Reimi igipõline mure: kuidas edukalt riskida?

Kristjan Jaak Kangur, Pireus
Oktoobris suutis Kreeka Tallinnas sinisärgid napi minutiga uperkuuti joosta. Kas seekord läheb paremini? Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti jalgpallikoondis seisab täna õhtul Pireuses asuval Georgios Karaiskakise staadionil silmitsi igipõlise dilemmaga, mis on alatasa vaevanud nii peatreenerit Martin Reimi kui ka tema eelkäijaid: kas kaitsta või riskida?

Kas me julgeme rünnata, teades, et see võib taas kaasa tuua suuri kaotusi nagu 1:8 Belgialt või 0:7 Portugalilt? Või jääme kaitsesse istuma ja lepime sellega, et tekitame mängu jooksul parimal juhul paar-kolm väravavõimalust? Just nii läks jõukohases – öelgem otse, võidetavas – märtsikuises mängus Küprosega, kus kumbki pool väravaid ei löönudki.