Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Postimees kuulutas välja olümpiaessee konkursi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Olümpia lipp | FOTO: Scanpix

Taliolümpiamängude väärikaks tähistamiseks kuulutas Postimees välja olümpiateemalise esseekonkursi «Võit iga hinna eest?», mille peaauhind on 300-eurone Coopi kinkekaart.

Konkursile ootame esseesid kõigilt, kes tunnevad, et neil on väärt ja originaalseid mõtteid olümpiast ja spordist.

«Spordivõistluste rohkus ja igat masti tulemuste virvarr ei ole andnud viimasel ajal enam aega süüvida, mis on nüüdisajal spordi mõte ja eesmärk, milleks meile sporti üldse vaja on, rääkimata sellest, millist rolli ja tähendust sport kannab. Spordiinfot jookseb juurde katkematul lindil, nii et ei ole mahti peatuda ja küsida, kas sel kõigel on peale pelga meelelahutuse ka mingit tummisemat väärtust,» ütles esseekonkursi žürii esimees Priit Pullerits.

Ta avaldas lootust, et esseekonkurss annab spordist sügavuti huvitujaile ja spordi üle juurdlejaile võimaluse ning põhjuse vaagida seda, mis on spordis tuhandete värvikirevate infokildude all varju jäänud, et tuletada tuhandetele esseede lugejatele meelde: sport ei ole lihtsalt õhtune lõõgastav ajaviide, millele muude toimetuste vahelt oma ürginstinkte välja elades kaasa karjuda.

«Ausas võitluses võidetud kuues koht on tihti hinnalisem kui ebaausalt kaela saadud kuldmedal. Kas on see saavutatud keelatud abivahendite, teistest riikidest eksporditud sportlaste, ebasportliku käitumisega või mingil muul küsitaval moel?» heitis omalt poolt õhku küsimuse Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap.

Postimehe sporditoimetuse vastutav toimetaja Ott Järvela soovitas teemat laiendada küsimusega: mis on spordi ja olümpia mõte? «Millistele ideaalidele peab kaasaegne olümpia vastama? Ons olümpialiikumise vaade suunatud piisavalt tulevikku ning kuidas sobitub sellesse pilti hoopis teistsugune minevik?»

Postimehe toimetus ootab konkursitöid kuni 1. detsembrini 2017 meiliaadressil essee@postimees.ee. Essee pikkus ei tohiks olla enam kui 5500 tähemärki koos tühikutega.

Võistlustöid hindab žürii, mida juhib üks Eesti tunnustatumaid spordiajakirjanikke Priit Pullerits, žüriisse kuuluvad veel Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, sporditoimetuse juhataja Ott Järvela, arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv ja toimetaja Aarne Seppel. Võitjad kuulutatakse välja 9. detsembril, žürii võib peale peaauhinna anda välja ka lisaauhindu.

Postimehel on õigus avaldada saadetud tööd veebis ja paberlehes.

Esseekonkursi tingimused

Tagasi üles