Olümpiamängudel kuldse duublita jäänud Miller-Uibo saavutas eesmärgi Teemantliigas

Kris Ilves
Shaunae Miller-Uibo.
Shaunae Miller-Uibo. Foto: FRANCOIS LENOIR/REUTERS

Eesti kümnevõistleja Maicol Uibo bahamalannast abikaasa Shaunae Miller-Uibo sai kergejõustiku Teemantliiga hooaja teisel finaaletapil Brüsselis 400 meetri jooksus esikoha.

Staadioniringi 49,46ga läbinud Miller-Uibo püstitas võimsa maailma hooaja tippmargi ning kaotas isiklikule rekordile (49,44) vaid paari sajandikuga. Teise koha sai Bahreini rekordi (49,88) jooksnud Salwa Eid Naser ning kolmandana ületas finišijoone ameeriklanna Courtney Okolo (50,91).

Zürichi finaaletapil 200 meetri jooksus triumfeerinud ja 50 000 dollari suuruse tšeki taskusse pistnud Miller-Uibo tegi sama poole pikemal distantsil. Ühtlasi teenis bahamalanna tänavusel hooajal Teemantliigas osalemisega 100 000 dollarit.

Teatavasti lootis Miller-Uibo säärast edu saavutada Londonis toimunud maailmameistrivõistlustel, kuid 400 meetri distantsil tabas teda ebaõnn ning võistlus jäi pooleli, 200 meetri jooksus tasuks pronksmedal.