Kaks lätlast kogusid kahe peale kokku 54 punkti

Kris Ilves
Janis Timma (valges; number 10)
Janis Timma (valges; number 10) Foto: OZAN KOSE/AFP

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel teenis esimese võidu Läti rahvuskoondis, kes alistas D-alagrupi kohtumises Belgia 92:64.

Avaveerandaja ühe punktiga kaotanud (24:25) lätlased tegid poolajavileks suure vahe sisse, võites teise veerandaja 15 punktiga (23:8) ja poolaja 14 punktiga (47:33). Belglased suutsid hea kolmanda veerandajaga mängu tagasi tulla, kuid otsustaval veerandajal näitasid lätlased võimu ja võtsid kokkuvõttes 92:64 võidu.

Läti parimana kogusid 27 punkti New York Knicksi staar Kristaps Porzingis ja Saski Baskonias igapäevast leiba teeniv Janis Timma. Enim mänguminuteid kogunud Timma tabas viskeid väljakult 71-protsendiliselt (kahesed 6/6, kolmesed 4/8) ning ei eksinud vabavisetel kordagi (3/3).

Hoia end tulemustega kursis Postimehe korvpalli EMi tabloo vahendusel.