Tiitlikaitsja sai EMil teise järjestikuse suureskoorilise võidu

Kris Ilves
Ricky Rubio (punases)
Ricky Rubio (punases) Foto: DANIEL MIHAILESCU/AFP

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel näitab võimu valitsev meister Hispaania, kes alistas tänases C-alagrupi kohtumises Tšehhi koondise 93:56 (33:14, 23:9, 20:15, 17:18)

Tiitlikaitsja otsustas mängusaatuse sisuliselt avaveerandil, kui visati 33 punkti tšehhide 14 vastu. Teisel veerandajal lubati vastastele vaid üheksa punkti, visates ise 23 silma. Teine poolaeg kulus vaid vormistamisele ning sellega said hispaanlased soliidselt hakkama. Tšehhide lohutuseks võitsid nad viimase veerandaja ühe punktiga.

Võitjate resultatiivseim oli Pau Gasol 26 punktiga, Ricky Rubio lisas 16 silma ning andis viis resultatiivset söötu. Neid toetas kümne lauapalliga Willy Nernangomez. Ainsa tšehhina jõudis kahekohalise punktisummani (11) Martin Kriz.