Eesti motosportlane on lähedal EM-tiitlile

Manuses oleval erakogu fotol on Roman Gwiazda (416), Kevin Saar (311) ja Adrian Mangieu (26) peale esimest võistlussõitu Prantsusmaal.

FOTO: Erakogu

Kevin Saar (Catwees Honda Racing, Pärnu Motoclub) võitis pühapäeval Prantsusmaal, Castelnau de Levises quadracerite Euroopa meistrivõistluste viienda etapi ning on enne viimast osavõistlust sarja liider.

Suurte tõusude-langustega ja tehniliselt raske rada oli Saarele alguses harjumatu. Võistlussõitudes sai ta siiski kaks suurepärast starti, võites mõlemad. Esimeses sõidus sai üks põhilistest konkurentidest, Adrian Mangieu (Prantsusmaa) ühes mahapidurduskurvis mööda ja esimesele positsioonile ta jäigi. Kevin lõpetas teisena, kaotades Mangieu'le 7,6 sekundiga, kolmas oli Roman Gwiazda (Poola).

«Teises sõidus toimus tihe võitlus prantslase Mangieu ning itaallase Simone Mastronardiga,» rääkis Saar. «Õnnestus nende rünnakud tõrjuda ning finišeerida esimesena! Teine sõit oli ikka pöörane, ammu-ammu pole sellist võidusõitu kogeda saanud. Andsin täna endast 110%!»

Vahe prantslasega oli finišis 0,7 sekundit ja terve sõit olid konkurendid ratas-rattas. Saar võitis etapi võrdsete punktidega Mangieu' ees, kolmas oli Christopher Tveraen (Norra). Etapil osales 18 motosportlast, kuid erinevate tehniliste probleemide ja kukkumiste tõttu olid paljud sunnitud katkestama.

Saar juhib Euroopa meistrivõistlusi enne kahe nädala pärast Hollandis sõidetavat viimast etappi 199 punktiga, teine on soomlane Jani Tanhuanpää (156 p) ja kolmas Oliver Vandendijck (Belgia, 155 p).

Tagasi üles