Endine Cramo mängumees näitas Hispaaniale hambaid

Kris Ilves
Hispaania korvpallikoondis teenis järjekordse suureskoorilise võidu.
Hispaania korvpallikoondis teenis järjekordse suureskoorilise võidu. Foto: DANIEL MIHAILESCU/AFP

Korvpalli Euroopa meistrivõistluste korraldajamaa Rumeenia kaotas alagrupi kolmandas mängus Hispaaniale 41 punktiga. Matš lõppes tiitlikaitsja 91:50 võiduga.

Kui avaveerandaeg lõppes Hispaania kahepunktilise ja teine veerandaeg 14-punktilise eduseisuga, siis mängusaatus otsustati puhkepausilt tulles – kolmandal veerandajal visati koguni 29 punkti rumeenlaste üheksa vastu. Viimased kümme minutit kulus võidu vormistamiseks.

Võitjate poolelt viskasid kahekohalise arvu punkte neli mängijat: Marc Gasol (11), Joan Sastre (10), Pierre Oriola (11) ja Juan Hernangomez (18). Rumeenia eest säras 15 silmaga Kalev/Cramo endine mängumees Vlad Moldoveanu.

Valitsev meister on võitnud kõik seni peetud kolm kohtumist, rumeenlased jätkavad barankaga.