Korvpalli EM: Kreeka jäi ellu, Soome sai teada kaheksandikfinaali vastase

Siim Kaasik
Kreeka - Poola
Kreeka - Poola Foto: LEHTIKUVA/REUTERS

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel alistas Kreeka alagrupi edasipääsejat otsustavas kohtumises 95:77 Poola.

Enne kohtumist võrdselt ühe võidu ja kolme kaotuse peal olnud Poola ja Kreeka saatus oli lihtne - kes võidab nende omavahelise mängu, lendab Türki play-off-mängudele.

Kuigi Poola alustas kohtumist paremini ning võitis avaveerandi 29:23, tabas neid teisel veerandil mõõn ning poolajapausile mindi Kreeka 49:43 eduseisus. Kolmandal veerandil võtsid poolakad vahet veidi tagasi ning otsustava vaatuse eel oli tablool Kreeka eduseis 70:67.

Viimasel veerandil Poola mäng aga lagunes veerandaeg kaotati koguni 15 punktiga, kogu mäng aga 18 punktiga.

Kreeka parimana viskas Kostas Sloukas 26 punkti, Poola resultatiivseim oli Damian Kulig samuti 26 punktiga.

Kaheksandikfinaalis kohtub Kreeka B-alagrupi võitja Leeduga.

Teises samaaegses kohtumises alistas Itaalia 71:69 Gruusia. Võitjate resultatiivseim oli 15 punkti visanud Marco Belinelli, Gruusia eest tegi hea mängu 29 silma visanud Michael Dixon Jr.