Nadal tegi noore venelasega asjad hämmastavalt kiiresti selgeks

Siim Kaasik
Rafael Nadal
Rafael Nadal Foto: CLIVE BRUNSKILL/AFP

Meeste maailma esireket Rafael Nadal jõudis mängleva kergusega US Openil poolfinaali, kui oli veerandfinaalis 6:1, 6:2, 6:2 parem venelasest Andrei Rubljovist.

31-aastasel Nadalil kulus endast 12 aastat noorema vastase alistamiseks kõigest tund ja 38 minutit. Rubljov tegi kohtumise jooksul koguni 43 lihtviga, Nadal enam kui poole vähem – 20.

Viimati jõudis Nadal US Openil poolfinaali 2013. aastal, mil krooniti ka USA lahtiste tšempioniks. Poolfinaalis mängib hispaanlane kas Roger Federeri või Juan Martin del Potroga.

Kui kohtumise peaks võitma Federer, lähevad šveitslane ja hispaanlane esimest korda omavahel US Openil vastamisi. «Tõesti imelik, et me siin varem mänginud pole,» naeris Nadal pärast võitu antud intervjuus.