Kolmandal veerandajal imemängu teinud Marc Gasol vedas Hispaania poolfinaali

Siim Kaasik
Marc Gasol (punases)
Marc Gasol (punases) Foto: THANASSIS STAVRAKIS/AP

Korvpalli Euroopa meistrivõistluste esimene poolfinalist on Hispaania, kes alistas 84:72 Saksamaa.

Kohtumist alustas paremini Saksamaa, kes läks kiirelt 7:0 juhtima. Hispaania suutis sakslased kinni püüda alles teise veerandaja poole peal, kui esimest korda mindi mängu juhtima seisul 30:27. Poolajapausile mindi siiski Saksamaa punktilises eduseisus.

Kohtumise otsustavad hetked toimusid kolmandal veerandil. Hispaania sai oma mängumootori käima ning enam tagasi ei vaadanudki – veerandaeg võideti 31:20. Mängu otsustaval vaatusel kontrollisid hispaanlased sündmuste käiku ning nii marsiti 12-punktilise võiduga poolfinaali.

Hispaania parim oli 28 punkti visanud ning 10 lauapalli noppinud Marc Gasol. Oma punktidest 18 viskas ta just kolmandal veerandajal. Tema vanem vend Pau Gasol viskas 19 punkti. Saksamaa poolelt oli resultatiivseim 27 punkti visanud Dennis Schröder.

Poolfinaalis kohtub Hispaania kas Läti või Sloveeniaga.