Nadal võrdles Kataloonia iseseisvushääletust punase tulega tee ületamisega

Maailma esinumber Rafael Nadal USA lahtiste esikohatrofeega.

FOTO: Chris Trotman/AFP/Scanpix

Oktoobrikuu esimesel päeval hääletab Kataloonia rahvas, kas nad soovivad Hispaania võimu alt iseseisvuda. Madridis paiknev keskvalitsus ja riigikohus on kuulutanud eesootava rahvahääletuse seadusevastaseks ning selle tulemused juba ette tühiseks. Sama meelt on ka maailma tennise esireket Rafael Nadal.

«Minu hinnangul ei tohiks 1. oktoobril toimuv juhtuda, sest kõik peaksid seadust austama,» sõnas äsjane USA lahtiste tšempion madridi-meelsele ajalehele El Mundo antud usutluses, vahendab Tennis World USA.

Nadal jätkas: «Seadused on sellised nagu nad on ja keegi ei tohiks neid eirata ainult sellepärast, et nad seda soovivad. Ma ei tohi punase tule alt läbi sõita, sest mulle tundub, et liiklus on selleks piisavalt hõre.»

Vahemeres paiknevatelt Baleaaridelt pärit tennisist ei eita, et olukord riigis on pinev. «Kui on konflikt, siis tuleb sellele lahendus leida. Muidugi on see keeruline ja lihtne vastus puudub, aga … Ma tunnen end katalaanidele väga lähedasena ja samas ka väga hispaanlasena. Ma ei kujuta ette Hispaaniat Katalooniata. Ma ei taha seda mõista või näha. Ma usun, et koos peaksime me üksteisest aru saama ja peaksime nägema vaeva, et see arusaam saavutada, sest koos oleme me tugevamad kui eraldi. Hispaania on Katalooniaga parem ning Kataloonia on parem koos Hispaaniaga – vähemalt minu vaatevinklist,» rääkis Nadal.

Loe ka neid

Tagasi üles