Eesti kaotas finaalis Türgile

Ott Järvela
Ragnar Rump (paremal) pealelöögil mängus Kreekaga.
Ragnar Rump (paremal) pealelöögil mängus Kreekaga. Foto: Eesti rannajalgpalli liit

RANNAJALGPALL Euroliiga B-divisjoni finaalmatšis kaotas Eesti meeskond Türgile 2:4 (0:2, 0:2, 2:0) ja peab ka järgmisel aastal A-divisjoni ehk Euroopa 12 tugevama koondise heitlusi kõrvalt vaatama.

Kui kohtumise esimese kümne minuti jooksul oli Eestil kerge initsiatiiv, siis avakolmandiku (ametlik rannajalgpallimatš kestab 3 x 12 minutit) lõpus lõi Türgi kaks väravat – esimene kauglöögist tänu soodsale liivapõrkele, teine väravaesisest saginast – ning haaras juhtohjad.

Terve esimese kolmandiku tegi Türgi tarka survet Eesti väravavahile Markus Lukile, kelle löögid on reeglina Eesti ründemängu oluline osa, aga kes türklaste pressingu tõttu seda elementi seekord üldse tarvitada ei saanud. Äärtel tekkis küll seeläbi rohkem ruumi, ent enda hüvanguks Eesti meeskond seda pöörata ei suutnud.