Zopp võitles finaalis, aga alistus noorele hollandlasele

Merili Luuk
Jürgen Zopp
Jürgen Zopp Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Jürgen Zopp (ATP 191) jõudis Falunis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril nelja kindla võiduga finaali, kuid kaotas seal 20aastasele hollandlasele Tallon Griekspoorile (ATP 294) 4:6, 1:6.

Zopp suutis seitsmendas geimis vastase servi murda ja 4:3 juhtima asuda. Siiski murdis Griekspoor kohe järgmistes geimides Zoppi pallingud ja võitis seti 6:4. Teises setis hoogu sattunud hollandlasele eestlane vastu ei saanud ja tulemusega 6:1 kindlustas Griekspoor tänavu kolmanda Futures turniiri võidu.

Avaringis sai esimese paigutusega Zopp jagu 22-aastasest šveitslasest Adrian Bodmerist (ATP 503) 6:3, 6:2, teises ringis 20-aastasest Iisraeli mängumehest Ben Pataelist (ATP 599) 6:4, 6:4, veerandfinaalis 20-aastasest šveitslasest Antoine Bellierist (ATP 718) 6:4, 6:1 ja poolfinaalis 20-aastasest brasiillasest Joao Menezesist (ATP 520) 6:4, 6:1.