Tallinna Horse Show takistussõidu MK-etapi võit läks Poolasse, Raag sai teise koha

Eesti Ratsaspordi Liit
Michal Kazmierczak hobusel Stakorado
Michal Kazmierczak hobusel Stakorado Foto: Celin Lannusalu

Käesoleval nädalavahetusel Saku Suurhallis peetud Tallinn International Horse Show põhiala, FEI takistussõidu maailmakarika etapi võitis Poola sportlane Michal Kazmierczak hobusel Stakorado. Võistlus on Postimehes järelvaadatav.

Parima eestlasena saavutas teise koha sekundi kümnendiku võrra ümberhüpetel aeglasem olnud Urmas Raag hobusel Ibelle van de Grote Haart. Kolmanda koha saavutas sõidus, mille kõrguseks oli kuni 160 cm, lätlane Kirstaps Neretnieks hobusega For Fan. Auhinnalisele neljandale kohale sõitis end ka teine Eesti võistluspaar – Rein Pill ja A Brok. Kokku läbis 38 startinud võistluspaarist põhiparkuuri puhtalt vaid kolm, kellest ümberhüpped suutsid puhtalt läbida vaid esimesed kaks.

Urmas Raag ja Ibelle jäid napilt esikohast ilma.
Urmas Raag ja Ibelle jäid napilt esikohast ilma. Foto: Gerlin Kess

Põhiparkuurile eelnenud sõidu kõrgusel 135 cm võitis Soomet esindanud Nita Raiskio hobusega Dolanda. Teise koha saavutas Kullo Kender hobusel Artas, kolmandaks sõitsid end Rein Pill ja Alfons Ra.

Tänase noorhobuste parkuuri, mis peeti kõrgusel 125/130 cm, võitis taas poolakas Michal Kazmierczak hobusega Wilander. Teise koha saavutas Leedut esindanud Matas Petraitis hobusel Carleone, kolmandaks tuli samuti Leedu võistluspaar Kristupas Petraitis ja Corland Star. Parima eestlasena saavutas neljanda koha Hanno Ellermann hobusega Graffiti.

Kuni 25-aastaste ratsanike vanuseklassi parim oli täna lätlanna Sabine Silina hobusega Kalgari. Teise koha saavutasid kõrgusel 135 cm peetud kahefaasilises parkuuris Anette Leppik ja Samurai´s Miracle.  Kolmandaks tuli Egor Shchibrik hobusega Ludwig Liberty.