Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Blogi: Kanepi langes Moskva turniiril konkurentsist

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kaia Kanepi | FOTO: Yan Lerval/SIPA/Yan Lerval/SIPA

Kaia Kanepi kaotas Moskva tenniseturniiri avaringis Venemaa tennisistile Natalja Vihljantsevale (WTA 67.) 3:6, 2:6. Avasetis asus Kanepi kiirelt 2:0 juhtima, ent järgmisest 12 geimist võitis Vihljantseva koguni 11. Alles 0:5 seisult suutis Kanepi kaks geimi võita, kuid seejärel lõpetas Vihljantseva tund aega kestnud mängu oma servigeimis otsustavalt.

Kanepi tegi neli topeltviga ega löönud ainsatki serviässa, esimeselt servilt võitis ta seekord vaid 48 protsenti. Ohtralt lihtvigadega patustanud eestlannal oli neli murdepalli, millest ta suutis ära kasutada kaks, Vihljantseva kuuest murdepallist õnnestus Kanepil päästa kõigest üks.

ENNE KOHTUMIST:

Eile viibisid Eesti kaks parimat tennisenaist viibisid saatuse tahtel samal ajal erinevatel tenniseväljakutel, olles mõlemad ka võidukad. Anett Kontaveit (WTA 35.) alistas Luksemburgi WTA turniiri avaringis slovakitari Jana Čepelová 6:0, 6:2 ning Kaia Kanepi oli Moskvas peetava Kremli karikaturniiri viimases kvalifikatsioonimängus 6:2, 2:6, 7:6 (3) parem venelannast Alisa Kleibanovast (WTA 383.).

Kontaveit, kelle viimast kolme kuud võib nimetada mõõnaks, oli enne eilset viimasel seitsmel jõuproovil võidurõõmu maitsnud vaid korra. Matšis Čepelovága mängis 21-aastane eestlanna ülimalt kindlalt ning kirjutas võidu tabelisse kõigest tund ja kaks minutit kestnud matši järel.

24-aastane Čepelová oli väljakul temast aeglasem ja eestlanna agressiivne mäng mõjus slovakitarile kurnavalt. Kahe tennisisti tasemevahe ilmnes eelkõige teistel servidel. Kui Čepelová võitis teisel servil kõigest 25 protsenti punktidest (5/20), siis Kontaveit suutis teisel servil võita 75 protsenti punktidest (12/16).

Teises ringis kohtub kolmanda asetuse teeninud eestlanna kas briti Heather Watsoniga (WTA 81.) või läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile jõudnud belglanna Yanina Wickmayeriga (WTA 112.).

Enne Kremli karikaturniiri viimati US Openil mänginud ning seal veerandfinaali jõudnud Kanepil kulus kolmandas kvalifikatsiooniringis venelanna Kleibanova alistamiseks kaks tundi ja 25 minutit. Nagu skoor näitab, oli mäng äärmiselt tasavägine ja üpriski sarnane on ka kahe tennisisti taust.

Nimelt tahab suurde tennisesse parasjagu naasta ka Kleibanova. Erinevalt Kanepist, kellel oli suvel tagasitulekut tehes võimalik turniiridele kvalifitseeruda tänu kaitstud edetabelikohale, pidi Kleibanova lootma turniirikorraldajate heldusele.

Rohkem kui kaks aastat vigastuste tõttu tennisest eemal olnud Kleibanova teenis juulis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Hua Hini turniirile Tais vabapääsme ning sai tänu finaali jõudmisele kirja ka 30 WTA punkti.

Pärast tagasitulekut osales ta veel viiel ITF-turniiril, millest Lubbocki oma õnnestus tal ka võita. Pääs tugeva Kremli karikaturniiri põhitabelisse oleks olnud elus ka vähist jagu saanud Kleibanovale suur õnnestumine, ent sel korral jäi eestlanna talle alistamatuks.

Kanepi näitas kohtumise jooksul taas oma teada-tuntud tugevat servikätt, lüües koguni 13 ässa. Tõsi, sinna kõrvale tegi ta ka kuus topeltviga. Kleibanova lõi ässasid kolm ning topeltvigu tegi neli.

Juba täna on taas võimalus Kanepile kaasa elada ning seda põhitabelis, kus eestlanna läheb avaringis vastamisi venelanna Natalja Vihljantsevaga (WTA 67.). Omavahel ei ole nad varem kohtunud.

Eile oli võistlustules ka Jürgen Zopp (ATP 191.), kes pidi tunnistama Stockholmis peetava ATP turniiri kvalifikatsiooni teises ringis Poola esindaja Jerzy Janowiczi (ATP 145.) 1:6, 7:6, 4:6 paremust. Õnneliku kaotajana avanes tal võimalus mängida põhitabelisse pääsu nimel jaapanlase Hyeon Chungiga (ATP 54.). Kohtumine peetakse täna.