Vigastada saanud Robert Täht: sisimas on halb tunne, aga kehale kulub puhkus ära
Kui pikaks vigastuspaus kujuneb?

Robert Täht laupäevases mängus tagaliinist ründamas.

FOTO: plusliga.pl

Eesti võrkpallikoondise nurgaründaja Robert Täht kogus Lubini Cuprumi laupäevases Poola liiga mängus Zawiercie vastu üleplatsimehena 23 punkti (+16), ent vigastas matši lõpuhetkedel jalga.

«Maandusin blokiolukorras niivõrd õnnetult meeskonnakaaslase jalale, et väänasin säärt kuidagi diagonaalselt,» selgitab 24-aastane võrulane viiendas geimis juhtunut. Otsustava geimi võitis Lubin siiski 15:12.

«Valu on seal, kus säärelihas lõpeb ja hüppeliiges algab,» kirjeldab vaid ortoosi abiga jalale toetuda saav Täht. Esmaspäeva hommikul ei osanud ta Postimehele veel öelda, kui tõsise vigastusega täpsemalt tegu on, sest pilt tema säärest tehakse tänase päeva jooksul. Küll aga rõõmustas ta, et täna hommikul oli jala olukord juba veidi parem kui eile.

Kui kaua võiks vigastusest paranemine aega võtta? «Usun, et tegu on pigem lühikese mängupausiga. Meeskonna füsioterapeaut ütles, et hüppeliigese väljaväänamise korral on võimalik mängija kolme päevaga mängukorda saada. Kuna mina väänasin veidi teist kohta, siis ta arvas, et umbes nädal võtab paranemine aega. Olen optimistlik ja loodan ka ise juba umbes nädala pärast väljakul olla, kuigi annan endale aru, et ütlen seda puhtalt optimismist. Eks uuringud annavad täpsema vastuse.»

Reedesest mängust tabeli kaheksanda meeskonna Jastrzebski Wegieliga jääb eestlane seega kindlasti eemale. Parimal juhul võib ta väljakule naasta nädal hiljem toimuvaks lahinguks Poola tippklubi Rzeszowi Asseco Resoviaga, kes paikneb hetkel tabelis alles kümnendal real.

«Poola liiga on nii tugev ja ühtlane, et kui tipus tahad püsida, on iga mäng väga oluline. Seda tõestab ka fakt, et Belchatow on praegu liigas üheksandal ja Resovia kümnendal kohal,» ütleb Täht. «Muidugi sisimas on halb tunne, et ma ei saa järgmises mängus osaleda, samas tean, et kehale kulub väike puhkus ära.»

Hea uudis Lubini meeskonnale on aga see, et Tähe kõrval rünnakul enim koormust saav noor Poola koondise diagonaal Łukasz Kaczmarek tohib pärast lühikest mängupausi alanud nädalal taas klubi aidata.

Kui üleeile saadud vigastus välja jätta, on Täht alustanud Poolas hooaega uue peatreeneri Patrick Duflos' all hästi. Liiga nurgaründajate efektiivsustabelis paikneb meie mees täna esikohal. 

«Lubinis on publikuhuvi veidikene langenud. Kui just mõni liiga tippmeeskond vastas pole, jääb vaatajate arv tänavu 1500-2000 kanti. Pärast EM-finaalturniiri, kus publikut oli palju rohkem, võttis sellega harjumine veidi aega,» ütleb Täht. Küll aga tõotab tulla palju pealtvaatajaid laupäeval Lubinis toimuvale Modern Talkingu kontserdile, kuhu plaanib Tähtki kohale minna.

Tagasi üles
Back