Kommentaar: Flora meistritiitel – parim variant Eesti jalgpallile

FC Flora võitis klubi ajaloo 11. Eesti meistritiitli meeskonnaga, kus ainsaks välismaalaseks on seitsmendat hooaega Eestis mängiv grusiin Zakaria Beglarišvili.

FOTO: Madis Sinivee

FC Flora 11. Eesti meistritiitel oli parim asi, mis lõppeval kõrgliiga hooajal Eesti jalgpallis juhtuda sai. Flora filosoofia – jõuda eduni noorte mängijate arendamise kaudu – on võtmetähtsusega, pidades silmas kahte Eesti jalgpalli enesehinnangut kõige enam kujundavat näitajat, milleks on meeste rahvuskoondise tulemused ja tugevates (Euroopa top 15) välisliigades mängivate jalgpallurite arv.

Tellijale

Jalgpallis võivad klubid võitu ja edu püüda mitut moodi ja igaühel on õigus valida oma tee. Flora peamiste koduste rivaalide FC Levadia, Nõmme Kalju ja FC Infoneti valikud lahknevad rohevalgete omadest kas oluliselt või on suisa risti vastupidised. Nimetatud neliku puhul saavad noored jalgpallurid suurimat usaldust tunda just Floras – rohevalgete leeris antakse neile võimalus eksimuste kaudu õppida ja areneda.

Flora ägedaim filosoofiline vastane on Kalju, kes raiub kui rauda – noortele ei pea niisama võimalusi andma, vaid nood peavad need kogenud meestega konkureerides kätte võitlema. Kalju peab ahistavaks nii Eestis kehtivat KTM-reeglit (nõuet, et kogu aeg peab platsil viibima vähemalt üks klubi enda kasvandik) kui ka välismängijate piirangut, mida järgmiseks hooajaks leevendati (nelja mitte Eestis treenitud mängija asemel võib iga kõrgliigaklubi 2018. aastal platsile läkitada viis).

Tagasi üles