Evertoni piinlik hooaeg jätkus Euroopa liigast väljakukkumisega

Siim Kaasik
Everton - Lyon
Everton - Lyon Foto: JEFF PACHOUD/AFP

Inglismaa kõrgliigas mängiv Everton kohtus Euroopa liiga neljandas alagrupimängus Prantsusmaa meeskonna Lyoniga ning pidi võõral väljakul tunnistama nende 3:0 paremust.

Lyon läks kohtumist juhtima Bertrand Traore 68. minuti väravast, 76. minutil duubeldas prantslaste eduseisu kaheväravaliseks Houssem Aouar. Kohtumise 80. minutil teenis Morgan Schneiderlin oma teise kollase kaardi ning Everton jäi kümnekesi. Memphis Depay 88. minuti värav lõi aga Evertoni kirstu viimase naela.

Ühtlasi sai kaks vooru enne alagrupiturniiri selgeks, et Evertonil pole võimalik alagrupist edasi pääseda. Tegemist on järjekordse hoobiga Liverpooli klubile, sest liigatabelis ollakse 10 vooru järel väljalangemistsoonis.