Costa Rica purustanud Hispaanial on käsil vägev seeria

Kris Ilves
Hispaania jalgpallikoondise mängijad väravat tähistamas.
Hispaania jalgpallikoondise mängijad väravat tähistamas. Foto: Jorge Guerrero/AFP

Hispaania jalgpallikoondis purustas koduväljakul peetud sõprusmängus Costa Rica 5:0.

Kohtumise esimese värava lõid hispaanlased juba kuuendal minutil, kui mänguvahendi toimetas väravasse äärekaitsja Jordi Alba. Eduseisu suurendas 23. minutil Alvaro Morata. Väljakuperemeeste kaheväravalises eduseisus mindi ka puhkepausile.

Riietusruumist naasis võimsalt David Silva, kelle tabamused 51. ja 55. minutil otsustasid mängusaatuse. Lõppskoori 5:0 vormistas 73. minutil Andres Iniesta.

Ühtlasi pikendas 2010. aasta maailmameister vägevat seeriat: käimasoleval kalendriaastal on võidetud kaheksa ja viigistatud üks kohtumine, kaotusekibedust pole hispaanlased tunda pidanud. Viimati kaotati Euroopa meistrivõistlustel (27. juuni 2016) – kaheksandikfinaalis tunnistati Itaalia 2:0 paremust. Hetkel on Hispaanial käsil 15-mänguline kaotuseta seeria.