Isaiah Briscoe: mulle meeldib kiire mäng, kus treenerid annavad mängijatele omajagu vabadust

Isaiah Briscoe tõestas juba debüütmängus, et on Kalevi jaoks tõesti vajalik lisakäik.

FOTO: Tairo Lutter

Eesti meistermeeskond Kalev/Cramo avas VTB Ühisliiga kuuendas mänguvoorus võiduarve, kui alistas kodus kindlalt 83:73 kasahhide esindusklubi Astana.

Kalevi uusim täiendus, tänavu NBA suveliigas Philadelphia 76ersit esindanud ning hooajaeelsetes mängudes ka Portland Trail Blazersi rivistuses väljakule jooksnud Isaiah Briscoe tõestas oma esimeste liigutustega, et on väärt täiendus. 191-sentimeetrine tagamängija sekkus mängu vahetusest ning leidis alustuseks järjestikustel rünnakutel hea sööduga kaaslase, kel jäi üle vaid vabalt positsioonilt pall korvi toimetada. Mängu edenedes võttis tugeva kehaehitusega Kentucky ülikooli kasvandik lahendusi üha rohkem ka enda peale, kogudes lõpuks Kalevi resultatiivseimana 20 punkti. Briscoe visketabavus oli esmaklassiline – 11 üritusest tabasid korvirõnga seitse, lisaks vabavisked, seitsmest kuus. «Vot see on üks klassiga jänki!» ei hoidnud eilses teleülekandes Andres Sõber end tagasi.

Mida ütles mängu kohta aga debütant ise? «Tundsin end täna väga hästi! Mulle meeldib kiire ja agressiivne mäng, kus treenerid annavad mängijatele ka omajagu vabadust. Esimeste trennide ja tänase (eilse – toim.) mängu põhjal ütleksin, et Kalevi selge trump on kaugvisked. Ärge seda treenerile öelge, aga kui meie mängijad nii hästi visata oskavad, tuleks seda elementi rohkemgi kasutada,» sõnas ameeriklane muiates.

Mida on Briscoe teinud aga viimase kuu aja jooksul, pärast Portlandi lõplikust koosseisust välja jäämist? «Olen väga palju individuaalselt treeninud. Mu vorm on hetkel suurepärane. Ka esimesed trennid Kalevis on olnud intensiivsed - mulle meeldib siin,» ütles 99-kilone Briscoe õhinal.

Kas Briscoe'l oli ka keeruline NBA klubist Euroopasse ning mitte just kõige kõrgema kaliibriga meeskonda mängima tulla? «Sellist probleemi küll pole. Pole vahet, kus mängid - korvpall on ikka korvpall. Tahan tõestada, et saan siin hakkama,» lisas ta.

Kalev peab järgmise Ühisliiga mängu pühapäeval, kui kohtub võõrsil Nižni Novgorodiga.

Tagasi üles