Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Läti jalgpall sai järjekordse piinliku kaotuse

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Läti jalgpallikoondis. | FOTO: John Walton/EMPICS Sport

Maailma edetabelis 183. kohal paiknev Kosovo jalgpallikoondis alistas väravaterohkes sõprusmängus lätlased 4:3.

Koduväljakul mänginud Kosovo jäi kaotusseisu 11. minutil, kui võrku sahistas Glebs Kluskins, kuid kõigest kaks minutit hiljem seadis viiginumbrid tabloole Amir Rrahmani tabamus. Puhkama mindi siiski 2:2 seisul, sest 30. minutil taastas lätlaste eduseisu Valerijs Sabala, kuid Vedat Muriqi viigistas poolaja viimasel minutil.

Kosovost koguni 54 koha võrra kõrgemal asetsev Läti haaras kolmandat korda juhtohjad minut enne täistunni täitumist, kui oma teise tabamuse sai kirja Kluskins. Väljakuperemehed kaotusega ei leppinud ja nende imeline teekond võidu suunas algas kümmekond minutit enne matši lõppu: 86. minutil viigistas Elbasan Rashani, neljandal üleminutil lõi võiduvärava Besar Halimi.

Ühtlasi oli tegemist Kosovo esimese võiduga pärast eelmise aasta 3. juulit, kui sõprusmängus saadi jagu Fääri saarte koondisest. FIFA liikmena polnud Kosovo enne tänast mitte üheski ametlikus kohtumises löönud üle kahe värava.

Läti jaoks oli tegemist järjekordse kehva tulemusega kääbusriigi vastu. Lõppenud MM-valiksarjas edestasid Eesti lõunanaabrid vaid Andorrat. Muuhulgas jäädi koduväljakul 0:2 alla Fääri saartele, võõrsil lepiti 0:0 viiki.