Kris Ilves

Eesti U21 jalgpallikoondis mängis Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Islandi eakaaslaste vastu maha 2:0 eduseisu ja kaotas kohtumise 2:3.

Eestlased haarasid juhtohjad avapoolaja esimesel lisaminutil, kui skoori avas mõned minutid varem vigastada saanud Frank Liivaku asemele mängu sekkunud Vlasi Sinjavski. Selle tulemusega esimene poolaeg ka lõppes.

Teist poolaega alustasid paremini väljakuperemehed: Michael Lilanderi tabav karistuslöök 51. minutil suurendas eestlaste eduseisu kaheväravaliseks. Külalised vastasid vaid viis minutit hiljem, kui kauglöögist tegi skoori Hollandi tippmeeskonna PSV Eindhoveni hingekirja kuuluv Alber Gudmundsson.

Lõppsõna ütles Islandi noortekoondis, kes viigistas Hans Gudmundssoni väravast matši 74. minutil. Lõpuvile järel seisid tablool numbrid 2:3 Eesti koondise poolt vaadatuna, sest kümmekond minutit enne kohtumise lõppu lõi palli võrku Ott Karlsson.

Ühe viigi kõrvale viienda kaotuse (neist neli on üheväravalised) saanud Eesti paikneb turniiritabelis viimasel ehk kuuendal kohal. Ühe mängu vähem pidanud Island (2 võitu, 1 viik, 2 kaotust) hoiab kolmandat positsiooni.